Masz pytania:
+48 791 292 995

Formularz kontaktowy

Podaj swoje dane, a oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.
Czym jest ubezpieczenie zdrowotne?

Najkrócej i najprościej - to ochrona na wypadek nieprzewidzianego zdarzenia, dostęp do prywatnego leczenia, opieki specjalistów - bez konieczności czekania na wizytę po kilka miesięcy, wsparcie w rehabilitacji. Gwarantuje ono nie tylko opiekę, ale także środki na zakup leków, czy sprzętu.

Coraz więcej z nas sięga po nie, bo jak wynika ze statystyk i tak już około 33 proc. kosztów leczenia pokrywamy z własnej kieszeni. Na szczęście nie mamy już najmniejszego problemu ze znalezieniem alternatywy dla NFZ-u.

Najczęściej mamy do wyboru kilka wariantów ubezpieczenia, począwszy od najbardziej podstawowego (i zarazem – najtańszego), skończywszy na kompleksowym (najdroższym).

Wariant podstawowy obejmuje zwykle:

  • konsultacje specjalistyczne
  • badania diagnostyczne oraz rehabilitacyjne wynikające z procesu leczenia
ubezpieczenie zdrowotne

Wariant rozszerzony, oprócz świadczeń standardowych, może zawierać dodatkowo m.in.:

  • szczepienia ochronne (poza obowiązkowymi)
  • dzienną opiekę pielęgniarską w domu chorego
  • samochodowy transport sanitarny.

Dużo szerszy jest także dostęp do specjalistów oraz zakres badań diagnostycznych. Warto dobrze przemyśleć, jaki wariant polisy wybieramy. Pamiętajmy, że chodzi o nasze zdrowie – od ceny samego ubezpieczenia znacznie ważniejszy jest jego zakres.

Kupując polisę warto zastanowić się nad wybraniem wariantu pakietu rodzinnego, który obejmuje również ochroną partnera oraz dzieci.

Pamiętajmy, że w Polsce rocznie umiera 380 tys. osób, głównie z powodu zachorowania na nowotwór lub choroby układu krążenia. Leczeniem objętych jest 1,5 mln osób, przy czym liczba zachorowań na nowotwory złośliwe wzrosła w ciągu ostatnich 30 latach dwukrotnie. Tymczasem na wizytę u onkologa czeka się 4 miesiące, a kardiologa aż 6 miesięcy. Rozwiązaniem jest prywatne terapia w wyspecjalizowanej klinice, a to kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie czekaj - zapewnij sobie umowę ubezpieczenia, która zagwarantuje opiekę na najwyższym poziomie i pokrycie wszelkich kosztów.

Ubezpieczenie zdrowia i życia - o co w tym chodzi?

Bardzo dobrze temat ubezpieczenia zdrowotnego jest omówiony w poniższym filmie autorstwa grupy ubezpieczeniowej Aviva.

ubezpieczenie zdrowotne youtube

Pytania o ubezpieczenie?

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, bądź pytania odnośnie ubezpieczeń zdrowotnych zapraszam do kontaktu. Możesz się ze mną skontaktować podając swoje dane w powyższym formularzu bądź dzwoniąc do mnie bezpośrednio na poniższe dane.

Piotr Wardecki

tel. +48 791 292 995


Zapraszamy na Facebooka

Ubezpieczenia zdrowotne na Facebooku

Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie ubezpieczeń zdrowotnych serdecznie zapraszam do kontaktu.

tel. +48 791 292 995